Problemy z nogami przy nadużywaniu alkoholu

Witam moze ktos z Państwa udzieli mi inf.mam problem z mamą jej stan zdrowia bardzo sie pogarsza od lat nie chodzila do lekarzy naduzywa alkoholu nogi odmawiają jej posluszeństwa jest agresywna słownie mało je bardzo schudła nie ma sił na codzienne obowiązki coraz czesciej dochodzi wymiotow a do tego od kilku dni sie przewraca jak tylko chce wstac z lozka .nie chce sluchac o pogotowiu czy wizycie lekarskiej kilka razy juz probowalam ale nie mam sil zeby sie z nią szarpac co oznqczaja te dolegliw

Witam Panią. U osób nadużywających alkoholu dochodzi czasami do porażenia nerwów obwodowych co może skutkować nawet niedowładami kończyn. Jednak wymaga to diagnozy w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Na podstawie Pani opisu niepokoi mnie ogólny stan zdrowia Pani mamy. W tej sytuacji możemy mówić o poważnym stopniu zagrożenia zdrowia i/lub życia. Nie musi Pani mieć jej zgody by wezwać pomoc. To wezwany lekarz ma za zadanie ocenić stan zdrowia pod kątem zagrożenia zdrowia i życia. W sytuacji ich stwierdzenia Pani mama może być zatrzymana w szpitalu wbrew własnej woli (reguluje to ustawa o ochronie zdrowia psychicznego). W obecnej sytuacji trudno będzie Pani uzyskać zgodę mamy a pozostawić tak sytuacji zapewne też Pani nie chce. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam!

Jeśli stan zdrowia Pańskiej Mamy zagraża jej zdrowiu lub życiu lekarz może podjąć decyzje o skierowaniu do szpitala wbrew woli chorego. Ponadto w najbliższej sobie poradni uzależnień może Pan uzyskać informacje na temat dalszych kroków w zakresie problemu alkoholowego.

Alkohol może mieć wpływ na układ nerwowy co może skutkować niedowładem nóg czy również wzmożonym poziomem agresji.

Pozdrawiam!