Problemy z oddychaniem podczas wzmożonego wysiłku

Jestem osobą aktywną, ale 2 razy zdarzyło mi się, że podczas dużego wysiłku miałam uczucie jakbym oddychała przez rurkę, a po chwili nie mogłam oddychać w ogóle (przeszło po zatrzymaniu i uspokojeniu się). Jedna z tych sytuacji miała miejsce na lekcji wf-u na sali, a druga (5lat później) podczas biegania w wysokiej temperaturze. Niedługo przed drugim incydentem robiłam spirometrię i wyniki były w porządku. Dodam, że źle też znoszę upały. Czy powinnam coś z tym zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz EKG serca.