Problemy z oddychaniem u 18-latka

Witam, mam praktycznie 18 lat mam problemy z oddychaniem (od jakiegoś tygodnia) nie mogę złapać pełnego oddechu udaje się za x razem.. Dodam że przy próbie złapania oddechu pojawia się ziewanie i za którymś ziewnieciem udaje się też złapać oddech. Mogę też dodać że pije ok 4.5l dziennie, od jakiś 3 dni czuje suchość w gardle. Któryś lekarz pomoże mi czy zostaje jedynie pójście do lekarza pierwszego kontaktu?

Najlepiej będzie jak uda się Pan do lekarza pierwszego kontaktu. Z wyrazami szacunku, Paweł Żmuda-Trzebiatowski