Problemy z opanowaniem nerwów i emocji

witam, mmam problem z utrzymaniem nerwow na uwięzi. często potrafi mnie wyprowadzić z równowagi naprawdę byle co i często również odbija się to na moich bliskich. jest to silniejsze ode mnie, jak mogę sobie z tym poradzić, co to jest i dlaczego mi to dolega? Z góry dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Dzień dobry,

Przez internet nie sposób udzielić szczegółwej odpowiedzi, bez osobistej rozmowy.
Stąd najlepiej jak znajdzie Pani w swojej okolicy psychoterapeutę i uda się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

0

Trudności z opanowaniem emocji mogą wynikać z kryzysowej sytuacji, przemęczenia, strasu, ale także zaburzeń osobowości. Zachęcam do konsultacji z psychologiem. Zdiagnozuje i pomoże wybrać najlepsze metody radzenia sobie, rozumienia i wyrażania swoich emocji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Źródła braku kontroli emocjonalnej mogą być różne - począwszy od braku wzorców radzenia sobie z impulsami w dzieciństwie, poprzez codzienny stres i napięcie, aż po zaburzenia natury psychicznej (zaburzenia osobowości, psychozy). Proszę przeprowadzić samoanalizę - czy nerwowe zachowania towarzyszyły Pani "od zawsze" czy może Pani określić mniej więcej czas (a przez to konkretną sytuację), kiedy się to zaczęło? Czy nerwowość jest taka sama w każdej sytuacji, czy też na jedne sytuacje (lub osoby) reaguje Pani spokojniej, a na inne bardziej nerwowo? Czy w Pani życiu jest dużo stresu, z którym potrafi sobie Pani radzić, czy raczej napięcie nie ma swojego kontrolowanego ujścia?
Polecam udać się do psychologa, z którym omówi Pani poruszone przeze mnie kwestie i znajdziecie dla nich rozwiązania. Szczególnie doradzam znaleźć specjalistę o orientacji poznawczo-behawioralnej, gdyż w tym właśnie nurcie odnaleźć można efektywne treningi kontroli emocji. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy