Problemy z pamięcią i koncentracją u 24-latka

Witam, mam problem z pamięcią, koncentracją od zawsze a mam 24 lat.Mam problem z zapamiętywaniem imion, łatwych nazw itp. kiedy czytam książkę to po chwili zasypiam, dłuższa rozmowa Mnie przymula i usypia. Jak w Pracy mam szkolenie to nie umiem się skupić i jestem pół przytomny jak by Mnie nie było. Jak ktoś o coś Mnie zapyta co wiedziałem to nagle nie wiem,jak również szukam np. komórki mając w ręce,pod pływem głośniej muzyki mogę zasnąć. I tu moje pytanie czym może być to spowodowane ?

Witam
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pana kłopotów
z pamięcią i znalezienia właściwego rozwiązania problemu
jest konsultacja z neurologiem, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Trudno stwierdzić przez Internet czym spowodowane są Pana trudności z koncentracją.
Dobrze byłoby wykonać podstawowe badania zlecone przez lekarza internistę by sprawdzić co się z organizmem dzieje.

Równolegle sugerowałabym wykonać u psychologa klinicznego badanie funkcji poznawczych.

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Pana. Jedną z przyczyn, która poważnie może upośledzić uwagę jest silny stres. Tym bardziej uwagę może rozregulować doświadczenie sytuacji traumatycznej. Kiedy jesteśmy w sytuacji zagrożenia i nasze poczucie bezpieczeństwa maleje wówczas może dość do psychicznego "zawężenia" ponieważ najważniejsze jest przetrwanie. Uwaga odpowiada za nasze procesy pamięci. Od niej zależy jak zapamiętujemy, jak przechowujemy i wreszcie jak odtwarzamy zapamiętany materiał. To tylko hipoteza. Jeśli to czego Pan doświadcza jest dla Pana uciążliwe i niepokojące proszę skorzystać z bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam!

Opisane przez pana trudności mogą wynikać z różnorodnych czynników. Na początek polecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu by następnie skierować się na poszczególne badania.

Dla przykładu trudności z koncentracją mogą wynikać między innymi: ze stresu, problemów ze snem (z powodu na przykład bezdechu sennego), diety lub trudności o charakterze hormonalnym.

Pozdrawiam!