Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z pamięcią i mylenie słów

Mam 39 lat . Mam problemy z pamięcią. Chcę coś powiedzieć i zapominam co, lub mówię zupełnie coś innego niż chciałam. np. mówię do dziecka pij a chciałam powiedzieć pisz itp.Idę do kuchni i zapominam po co.Mam stany jakby odrętwienia, zamyślenia.. łapię się na tym,że ktoś do minie mówi a ja go nie słyszę. stałam się nerwowa i wybuchowa, niecierpliwa.Mam zaburzenia widzenia mroczki i falowanie. Nie wiem co robić. lekarz pierwszego kontaktu zapisał mi leki na uspokojenie i zlecił odpoczynek.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Szanowna Pani,

jeżeli w Pani życiu jest obecnie natłok pracy i spraw i/lub ma Pani problemy z snem, wówczas diagnoza lekarza może być trafna i po odpoczynku powinna Pani funkcjonować lepiej. Jeśli jednak nie to jest przyczyną a odpoczynek nie pomaga, wówczas lepiej skonsultować się z psychiatrą/neuropsychologiem, aby zbadać, czy nie ma to podłoża organicznego (czyli po ludzku: czy praca Pani mózgu jest prawidłowa). Jeśli i tu wszystko będzie w porządku a i neurolog niczego nie wykaże, wówczas może Pani wypróbować konsultacji u psychologa specjalizującego się w nauczaniu technik pamięciowych.

Przed jakimikolwiek konsultacjami z psychologiem/psychiatrą warto gruntownie zbadać stan zdrowia fizycznego i wykluczyć wszelkie choroby bądź niedobory.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org

Absolwentka psychologii o specjalności wychowawczej. Założycielka Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy