Problemy z pamięcią i zachowaniem u 10-latka

Witam serdecznie!

Mam ostatnio problem z synem. Ma 10 lat, często wdaje się w bójki, nie ma problemów z nauką, szczególnie upodobał sobie matematykę, ale w domu to czasem przesadza: biega, pokrzykuje, leżąc tworzy dziwne pozy, np. oglada film głową w dół, ma problem z koncentracją, trwale niczego nie zapamiętuje i kłamie, nie potrafi usiedzieć w miejscu 5 minut.

Proszę o poradę, co mam dalej robić? Zaznaczę jeszcze, że gdy był w zerówce, szkoła skierowała syna do poradni, ale pani psycholog niczego nie stwierdziła. Syn się tak nadal zachowuje i to trwa już od kilku lat.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Podała Pani zbyt mało informacji, abym mogła zasugerować konkretną przyczynę problemu. Syn przede wszystkim potrzebuje konkretnej diagnozy, która stanowi punkt wyjścia do jakichkolwiek sugestii na temat ewentualnego leczenia. Postawienie diagnozy na odległość nie jest możliwe. Dlatego namawialabym Panią do umówienia wizyty u psychoterapeuty dziecięcego, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z Panią i synem, i dopiero na tej podstawie będzie mógł zasugerować dalsze działania.

Pozdrawiam.