Problemy z pamięcią po zawale

Witam Moja matka (65 lat) z 1 na 2 listopada 14r. przeszła zawał, odkryty dopiero rano, zrobiono jakiś zabieg usunięto skrzep, ale wiele godzin po zawale.. Niestety teraz okazuje się, że matka nie pamięta w ogóle wczorajszego dnia, a obecnie po 3-4 razy pyta o to samo. Czy to normalne? Czy pamięć jej wróci, a może ma uszkodzony mózg jak po wylewie?? Proszę o szybka odpowiedź.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W przebiegu zawału mogło dojść do zaburzeniem przepływu w obrębie mózgowia - stąd może się objawiać niepamięć. Proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym o zauważonych przez Panią dolegliwościach mamy.