Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z pamięcią u mężczyzny

Witam, moj tatabjest w szoitalu od 10 dni i wciaz nie ma diagnozy, zglosil sie na neurologie poniewaz mial problemyz pamiecia, nie pamietal swojej rodziny. Mial robiony rezonans, naklucie ledzwiowe a lekarze nadal nic nie wiedza. Co to moze byc za choriba? Prosze o odp. Jusryna
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Na podstawie Pani opisu niestety trudno jest postawić jakąkolwiek diagnozę - w tym przypadku wskazane jest zebranie dokładnego wywiadu ( w tym m.in. o charakterze wystąpienia zaburzeń pamięci, ich długości trwania, innych zaburzeń neurologicznych, chorób towarzyszących, wywiadu rodzinnego itd.). Myślę, że w tym przypadku szpital jest najlepszym miejscem diagnozy i powinniśmy dać szansę lekarzom tam pracującym na przeprowadzenie całej diagnostyki.

0

Witam!
To nie jest pytanie do mnie, ale są możliwe moim zdaniem dwie przyczyny - jedna prosta to udar niedokrwienny, ale jeżeli nie wykazano żadnych zmian w badaniu NMR to druga możliwa przyczyna to postępująca choroba degeneracyjna OUN np. choroba Alzheimera lub inna o podobnym przebiegu.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy