Problemy z pamięcią u mężczyzny

Witam, moj tatabjest w szoitalu od 10 dni i wciaz nie ma diagnozy, zglosil sie na neurologie poniewaz mial problemyz pamiecia, nie pamietal swojej rodziny. Mial robiony rezonans, naklucie ledzwiowe a lekarze nadal nic nie wiedza. Co to moze byc za choriba? Prosze o odp. Jusryna

Na podstawie Pani opisu niestety trudno jest postawić jakąkolwiek diagnozę - w tym przypadku wskazane jest zebranie dokładnego wywiadu ( w tym m.in. o charakterze wystąpienia zaburzeń pamięci, ich długości trwania, innych zaburzeń neurologicznych, chorób towarzyszących, wywiadu rodzinnego itd.). Myślę, że w tym przypadku szpital jest najlepszym miejscem diagnozy i powinniśmy dać szansę lekarzom tam pracującym na przeprowadzenie całej diagnostyki.

Witam!
To nie jest pytanie do mnie, ale są możliwe moim zdaniem dwie przyczyny - jedna prosta to udar niedokrwienny, ale jeżeli nie wykazano żadnych zmian w badaniu NMR to druga możliwa przyczyna to postępująca choroba degeneracyjna OUN np. choroba Alzheimera lub inna o podobnym przebiegu.
Pozdrawiam.