Problemy z poruszaniem się przy nadwadze

Witam Mam 36 lat moja waga wynosi 158 kg mój wzrost to 170 cm. Jestem chory na schizofrenie paranoidalna od 14 lat. Na obecną chwilę opuscilem opuscilem szpital w tworkach po 1,5 rocznym pobycie przymusowym. Przed pobytem w tym szpitalu wazylem 140 kg. Przyjmuje leki rano i wieczorem tj. Rispolept depakina pridinol metformax hydroksyzyna metocard lorista atrovent lipanthyl nitrepidyna theospirex. Mam problem z poruszaniem się boli mnie kręgosłup i nogi. Proszę o pomoc

Proszę udać się do dietetyka, który ustawi dla pana dietę odchudzającą. W następnym etapie potrzebna będzie pomoc fizjoterapeuty. Dziwi mnie, ze wypuszczono Pana ze szpitala w Tworkach w takim stanie bez dalszego ukierunkowania. Lekarz pierwszego kontaktu skieruje Pana do odpowiednich specjalistów.

Dzień dobry,

Proszę o tym problemie porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą, który może tak dobrać Panu leki żeby miały jak najmniejszy wpływ na wagę ciała.
W dalszej kolejności, podjąć leczenie u dietetyka oraz zacząć uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną (spacer, basen - czynności, które dla ukł.kostnego są przy nadwadze najmniej uciążliwe). Warto również udać się do Poradni Ortopedycznej - celem zdiagnozowania ew. zmian w kręgosłupie/kolanach i podjęcia stosownej rehabilitacji.