Problemy z relacjami rodzinnymi

Pochodzę z rodziny o niezdrowych relacjach, w porywach toksycznych, w tej rodzinie odgrywałam różne role. Ogólnie jednak byłam tym niewidzialnym dzieckiem, później będąc dorosłym dzieckiem, odgrywałam rolę rodzica dla mojego brata. Wszystko to jest tak poplątane. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Jaką role w tej rodzinie odgrywał mój tata po śmierci którego innym członkom rodziny posypało się życie, zapadli między innymi na depresje, popadli w alkoholizm i wyzwolili agresje wobec partnera.

Zachęcam do przyjrzenia się szerzej relacjom rodzinnym. Przydatne może okazać się poszukanie terapeuty systemowego, który pomoże Pani spojrzeć na Pani rodzinę, jej strukturę czy oczekiwania (zlecenia) wobec członków rodziny. Może też Pani samodzielnie stworzyć coś na kształt drzewa genealogicznego, poszperać w historiach rodzinnych.

Dzień dobry, nie sposób udzielić odpowiedzi na pani pytanie w tym miejscu. Na takie reakcje rodziny wpływ mogło mieć bardzo wiele czynników. Najważniejsze pytanie jaki miało wpływ na panią? Jeżeli nurtuje panią to pytanie zachęcam do kontaktu z terapeutą. Pozdrawiam.