Problemy z rozwojem 6-latki

Witam.Mam trojke dzieci,starsza 6 lat i blizniaczki. Martwie sie o starsza corke,poniewaz rozwija sie troche inaczej niz jej rowiesnicy a mianowicie wiele rzeczy niepotrafi za bardzo zrobic np.narysowac lalki,pokolorowac obrazka,jej nadpobudliwa,gryzie wszystko co ma pod reka i przy tym slini sie,boi sie ludzi i zwierzat,nie rozumie polecen.Corka w 4 dobie zycia chorowala na zapalenie opon mozgowych,niewiem czy to ma wplyw na jej rozwoj.Prosze o porade. Zmartwiona mama.

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. W takiej sytuacji nie ma co się zamartwiać bo szkoda na to energii. Najlepiej zgłosić się do psychiatry dziecięcego lub/i psychologa dziecięcego, aby zdiagnozować źródło problemu. Przebyte zapalenie opon mózgowych może mieć wpływ na tempo rozwoju córki. Lepiej potwierdzić taką hipotezę lub poszukać źródeł innych przyczyn trudności. Od diagnozy będzie zależeć dalsze ewentualne leczenie lub postępowanie. Jadwiga Broniś - psycholog

Powinna zgłosić się Pani do poradni pedagogiczno-psychologicznej gdzie nieodpłatnie Pani córka może zostać przebadana pod kątem rozwoju.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak