Problemy z seksem a operacyjne wycięcie jelita cienkiego i grubego

witam, u mojego chłopaka 3 lata temu zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego Crohna, przeszedł on operację podczas której wycięto 20cm jelita cienkiego oraz 10cm jelita grubego. Od czasu operacji nie ma nawrotu choroby jednak cały czas przyjmuje on leki immunosupresyjne o nazwie Azathioprine. Czy instnieje możliwość, iż następstwem operacji oraz przyjmowanych leków są problemy ze wzwodem oraz wytryskiem podczas stosunku seksualnego? czy jednak problem może leżeć na innym podłożu? proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Problemy ze wzwodem mogą być także wynikiem przyjmowania leków immunosupresyjnych . W takim przypadku także warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu możliwości zmiany środków stosowanych w terapii.