Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z uszami a alergia

Witam, wiosną 2018 roku miałam obfity katar spowodowany sezonowa alergia na pyłki. Od tamtej pory rozpoczęły się problemy z uszami, na początku byłam u laryngologa który zalecił przedmuchiwania uszu. Wizyta była z powodu zatkanego lewego ucha. Wizyta powtórzyła się po pol roku u kolejnego laryngologa, który zalecił leczenie tabletkami Flavamed, Fluconazole, Hascosept, Fanipos. Gdy ucho odetkało się, wybrałam się na koncert. Niestety po nim ucho znowu się zatkało, dodatkowo pojawiły się piski w tym uchu. Rozpoczęło się ponowne leczenie Flavamed itd Stad pytanie czy jest to uraz akustyczny? Dodam, ze mam alergie na pyłki drzew i traw oraz alergie pokarmowa na laktozę i białka mleka oraz grzyb Candida w organizmie. Co może być przyczyna takiego stanu oraz do kogo się wybrać i jakie badania wykonać?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

74 poziom zaufania

Szanowna Pani, objawy mogą wskazywać na dysfunkcję trąbki słuchowej a nie uraz akustyczny, zalecałbym ponownie udać się do laryngologa

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy