Problemy z wydolnością?

Witam. Mam 19 lat. Mam problemy z wytrzymałością. Męczę się, idąc szybciej, oraz wchodząc po schodach - nawet na 2 piętro. Ciężko mi złapać oddech. Po bieganiu pojawia się ból za mostkiem oraz jakby zwężone gardło i odksztuszam wydzielinę z płuc. W trakcie biegania boli mnie szyja z lewej strony (tętnica strasznie pulsuje, jakby miała się rozerwać, sprawia to ból i rozkojarzenie). Również, gdy nie forsuję organizm, odczuwam bulgotanie serca, nie boli to tylko rozkojarza. Czasem pojawia się to raz w miesiącu, a czasem 2-3 razy dziennie. Od około miesiąca czuję coś, jakby ucisk na tętnicę szyjną - nie jest to ból tylko dyskomfort. Również czasem mam uczucie szeleszczenia w płucach, jakby znajdował się tam mały, foliowy woreczek. Dodam, że od kilku lat mam anemię, jednak po raz pierwszy od 5 lat wyniki są dość wysokie jak na mnie (żelazo 39 ug/dl). Nie miałam robionych żadnych badań, trochę głupio mi iść do lekarza, nie chciałabym wyjść na hipochondryczkę :)
19 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Nie powinna się Pani wstydzić lekarza. Wizyta umożliwi zebranie pełnego wywiadu i zbadanie Pani. Na podstawie rozmowy i wyników badania lekarz zleci badania dodatkowe (na pewno morfologię z oceną hemoglobiny - nasilenie niedokrwistości może powodować ww. objawy) i EKG. Być może potrzebne będzie Echo serca czy Holter EKG. Sądzę, że bez wiztyty się nie obędzie.