Problemy z wypowiadaniem się u 27-latka

mam 27lat. Nie potrafie sie wypowiadac,wysłowic, swobodnie rozmawiac z innymi.czuje sie ogromnie przygnebiony z tego powodu bo wydaje mi sie ze jak na ten wiek to jestem opózniony w rozwoju. od zawsze byłem małomówny i nic nie moge z tym zrobic. a chciałbym swobodnie czuc sie wśród ludzi by zawsze miec cos do powiedzenia. przez to wpadłem w depresje. biore leki ale dalej jestem odludkiem i nie umie funkcjonowac w społeczenstwie. gdzie sie udac? do logopedy? jak to zmienic?

Witam.
Być może Pana problem jest problemem po części natury logopedycznej. Jednakże logopeda bez pomocy psychologa raczej niewiele zdziała w Pana przypadku. Sugerowałabym zacząć od konsultacji psychologicznej.
Z poważaniem. Anna Tońska-Szyfelbein