Problemy z wypróżnianiem po wstawieniu implantów kręgosłupa
Rok temu mialam wstawione dwa implanty kregoslupa, L4/L5 i L5/S1, operacja Alif.Od tamtej pory problemy z oddawaniem stolca. Jelita sa w porzadku. mam dziwne uczucie napiecia, ciezaru, uciosku... w okolicy zwieraczy. Kal tam zalega, ale moge sie napinac i nic. Caly czas biore leki, laktuloza, xenna i dulcobis, inaczej nie wydalalabym kalu.Z rezonansu lekarz nie wdzi przyczyn tego. Gastrolog i proktolog tez nie. Co mi jest, co robic? Jest mi tak inaczej w rejonie odbytu po operacji kregoslupa.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Jedyne co przychodzi mi na myśl na podstawie takiego opisu to pooperacyjne zaburzenie funkcji zwieracza lub któregoś z elementów ''sterujących perystaltyką'' Może to wynikać z podrażnienia strutur nerwowych w kręgosłupie. Warto zasięgnąć porady neurochirurga.