Problemy z wypróżnianiem u 19-latka

Problem z wypróżnianiem. Od około miesiąca mam problem z wypróżnianiem i często robie na raty moja stolec jest jasno brązowy i rozmazuje sie na toalecie zauwazyłem tez ze czasami oddaje stolce ołówkowate.Dodam ze mam 19 lat co to moze byc ???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lepki stolec może być objawem zaburzeń trawienia np w wyniku niedomogi trzustki. Ołówkowate stolcem spowodowane są często przeszkodą mechaniczną w końcowym odcinku przewodu pokarmowego. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do gastrologa.