Problemy z wypróżnianiem u 2-latka

Moj dwuletni syn robi kope raz na tydzien. Kilka godzin przed nerwowo biega,tupie nogami i sciska pupe. Wola na nocnik,siedzi godzinami ale nie robi,stuka nogami w podloge wola kopa ale nie robi.Tak sie dzieje przed,samo zalatwianie sie trwa krotko i duzo,kopa jest konsystencji miekiego masla.Jaka moze byc przyczyna tak dlugego zatrzymywania kopy,wczesniej robil codziennie bez takich problemow.Mam isc z nim do lekarza?

Proszę omówić istniejący problem z lekarzem pediatrą.Być może wskazana będzie wizyta

u specjalisty chirurga dziecięcego.(badanie per rectum)

Po wykluczeniu wszystkich organicznych przyczyn jako ostatnią z możliwości należy

rozważyć problem psychogenny.

Pozdrawiam ciepło