Problemy z wypróżnianiem, uczucie ciężkości a wzrost wagi

Mam 35 lat, od jakiegoś czasu mam problemy z wypróżnianiem się, chodzę może 2 razy w tygodniu, odnoszę wrażenie że moje jelita wogóle nie pracują jestem ospała, wiecznie zmęczona, w ostatnim czasie sporo przybrałam na wadze, około 5 kg w ciągu miesiąca a jem tyle samo co zawsze, a czuje się jak balon. Jest mi z tym źle, co mogę z tym zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można ustalić odpowiednie postępowanie.

Magdalena Mroczek

Można spożywać więcej błonnika, pić więcej płynów (najlepiej wody niegazowanej mineralnej) i zadbać o aktywność fizyczną. Jeśli nie pomoże można spróbować Forlax. Stan może być też spowodowany dolegliwościami np., ze strony układu endokrynologicznego-najlepiej zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać badania przeglądowe.