Problemy z wytryskiem po zmianie leku

Witam serdecznie! Mam 58 lat i leczę się na przerost prostaty. Lekarz urolog przepisał mi 2 lata temu Doxazosin-ratiopharm PR4. Ostatnio byłem na badaniach kontrolnych, ponieważ czułem parcie na mocz. Zaznaczam, że jestem po operacji bay-pasów i biorę leki na obniżenie ciśnienia. Ponieważ lek ten obniża ciśnienie, więc lekarz zamienił mi go na APO-TAMIS 0,4mg. Brałem ten lek około 1,5 tygonia i zauważyłem, że mam teraz problem z wytryskiem (czuję, że chcę, lecz go nie osiągam). Co mam zrobić? Czy wrócić do poprzedniego leku? Czy nie zwracać szczególnie na to uwagi?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie!

Apo-Tamis należy do tej samej grupy leków, co doksazosyna i ich działanie jest podobne. Jednakże Apo-Tamis jest lekiem bardziej uroselektywnym, to znaczy, że słabiej oddziałuje na inne narządy, w tym serce. Lekarz przepisał go Panu w trosce o Pana problemy kardiologiczne. Niestety, lek ten może u niewielu pacjentów (mniej niż 1 na 100) powodować zaburzenia wytrysku. Musi Pan rozważyć, jak bardzo Panu to przeszkadza i ewentualnie poprosić urologa o zmianę preparatu.