Problemy z zachowaniem 42-letniego brata

Witam, mamy z mężem problem z jego 42 letnim bratem. Od kilku lat toczy dosyć specyficzne życie. Pracuje, jest samotny, ma w domu niewyobrażalny bałagan, przejawia swego rodzaju natręctwa - dieta, ustawianie na wspólnym korytarzu zdjęć, ulotek, duża destrukcja i autodestrukcja. Niby nieświadomie niszczy różne przedmioty i wnętrza (również wspólne), bardzo absorbuje swoją osobą. Mówi do naszego 5 letniego dziecka kompletnie dla niego niezrozumiałe rzeczy - jakby prowadził monolog. Co mamy robić?

Opisane przez Panią zachowania są trudne do oceny online. Polecam namówić brata Pani męża, aby udał się na wizytę do psychologa (proszę się udać wraz z nim). Tam dzięki szczegółowo przeprowadzonemu wywiadowi będzie można postawić diagnozę i podjąć konkretne kroki ku zmianie zachowań. Proszę rozpocząć rozmowę z bratem od Państwa wątpliwości, które wzbudzane są przez jego zachowanie; proszę powiedzieć o konkretnych zachowaniach i sytuacjach które Państwa denerwują lub zatrważają. Taka rozmowa musi być przeprowadzona w atmosferze otwartości i zaufania. Proszę nie naciskać, lecz rzeczowo opisywać swoje wątpliwości i argumentować je KONKRETNYMI sytuacjami (nie mówić "Ty zawsze wszystko i nic"). Powodzenia!