Problemy z zajściem w ciążę pomimo dzieci z poprzedniego związku

Jestem z chłopakiem już osiem lat i nie mogę zajść z nim w ciąże. Chłopak zrobił badania czy jest płodny i wyniki są dobre był nawet na konsultacji z tymi wynikami u lekarza i też lekarz stwierdził że jest w porządku. U mnie też jest wszystko dobrze dlatego że mam dziecko z małżeństwa i co 2 miesiąc chodzę do ginekologa. Nie wiem co robić z tym. Chłopak też ma dziecko z pierwszego związku więc nie wiem gdzie leży problem. Proszę o poradę.

Milena Lubowicz

O bezpłodności można zacząć myśleć, gdy starania o dziecko trwają rok, ze średnią liczbą stosunków 3/tydzień. Proponuje udać się we dwójkę do ginekologa i omówić całą sytuację. Po zebraniu dokładnego wywiadu lekarz będzie mógł zlecić dokładniejsze badania, jeżeli uzna, że to konieczne.
Pozdrawiam