Problemy z zajściem w ciążę przy tarczycy

Staramy się z mężem o dziecko od 9 miesięcy i nic. Może dlatego, że mam tarczycę? Nie wiem co robić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Udzieliła Pani tak mało informacji, że nie jestem w stanie poradzić Pani nic, oprócz polecenia udania się do dobrego ginekologa - endokrynologa. Fakt posiadania tarczycy nie jest przeszkodą w zajściu w ciążę, zapewne cierpi Pani na niedoczynność lub nadczynność tarczycy, które wpływają na ogólną gospodarkę hormonalną i utrudniają zapłodnienie. Można to stosunkowo łatwo wyrównać przy pomocy leków i regulując cykl płciowy skutecznie starać się o dziecko.

Pozdrawiam serdecznie!