Problemy z zapamiętywaniem liter u 6-latki

Mam pytanie. Moja 6 letnia córka poszła do szkoły. Ma problemy z zapamiętywaniem liter czym too jest spowodowane. Proszę mi pomóc ja już nie mam sił.

Psychologia

Jeśli córka dopiero zaczęła uczyć się liter to naturalne że nie zapamiętuje wszystkich. Jeśli po roku nauki nadal będzie mieć poważne trudności to należałoby zbadać ją w kierunku dysleksji. A póki co wspierać nie zmuszać i nie naciskać bo się niechęci. Może też Pani poszukać gier lub aplikacji internetowych dla dzieci dzięki którym nauka liter stanie się zabawą.

Powodów może być co najmniej kilka: nie jest jeszcze gotowa, tzn., że jej układ nerwowy nie dojrzał jeszcze do tej umiejętności; zaburzoną integracją sensoryczną w tym modulacją; Dobrze sprawdza się wprowadzanie liter przez doświadczanie- metodą Dobrego Startu- na różnych fakturach, robienie ich z ciasta, modeliny itp.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę porozmawiać z pedagogiem szkolnym, który zrobi testy może w kierunku dysleksji. Przy zaburzeniach pamięci czy koncentracji uwagi dobrze działa terapia eegbiofeedback, która poprawia pamięć i uwagę.
Pozdrawiam AM