Problemy z zaśnięciem a stosowanie melatoniny

Czy melatonine mogę kupić bez recepty?mam ogromne problemy ze snem,poniewaz nie mogę zasnąć przez cala noc.W dzien nie funkcjonuje normalnie poniewaz czuje ogromne zmęczenie,gdy przychodzi godz 16:00 czuje ze chce mi sie spac a gdy klasę sie to i tak nie mogę zasnąć,i noc tez nie przespana.Bardzo proszę o pomoc,nie wiem co robić.

Zgodnie z wynikami badań i doświadczeniem klinicznym efektywność melatoniny w bezsenności przewlekłej jest słaba. Lek ten jest dostępny bez recepty. W przypadku opisywanych problemów ze snem należy w zadbać o odpowiednie warunki w sypialni (cisza, spokój, zaciemnienie, odpowiednia temperatura) oraz wdrożyć w sposób trwały zasady higieny snu. Brak powodzenia takiego postępowania przez kilka tygodni jest wskazaniem do konsultacji u lekarza psychiatry mającego doświadczenie w medycynie snu. Pozdrawiam.