Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z zasypianiem

Witam. Od pewnego czasu mam problemy z zasypianiem. Właściwie nie z samym zasypianiem, a tym co się przy tym dzieje. Zaraz po zaśnięciu zaczynają trzęś mi się wszystkie wnętrzności. Budzę się, muszę chwilę posiedzieć lub poobracać się na łóżku, po czym zasypiam już bez problemu. Czy to może być reakcja na stres i jak z tym walczyć? W zeszłym roku robiłam bardzo szerokie badania i wszystko było ok.
KOBIETA ponad rok temu

Czy możemy się pozbyć kompleksów?

mgr Jakub Pyka Psycholog, Łódź
60 poziom zaufania

To może być reakcja na stres. Skoro zrobiła Pani kompleksowe badania medyczne i one nic nie wykazały to jest to bardzo prawdopodobne. Sugerowałbym udać się na psychoterapię indywidualną i zająć tym problemem.
Pozdrawiam
Jakub Pyka

0

Witam
Opisywane przez Panią objawy mogą być związane ze stresem i wówczas kwalifikują się do podjęcia wsparcia psychologicznego/psychoterapeutycznego, które pozwoli Pani poznać psychologiczne mechanizmy odpowiedzialne za Pani obecne samopoczucie, zredukować napięcie i wypracować nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami.
Jednocześnie sugeruję jednak powtórzenie badań w celu wykluczenia somatycznego podłoża dolegliwości.
Pozdrawiam,
Katarzyna Binder

Psycholog, coach i trener umiejętności psychospołecznych.
0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,
Objawy, które Pani opisuje mogą mieć faktycznie związek ze stresem. Korzystne wydaje się tu spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą, by przyjrzeć się Pani sytuacji. Jednocześnie zachęcam do spotkania się z lekarzem psychiatrą lub neurologiem, by wykluczyć podłoże somatyczne. Badania wykonane w zeszłym roku być może nie obrazują aktualnej Pani sytuacji zdrowotnej.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy