Problemy z zasypianiem

Witam. Od pewnego czasu mam problemy z zasypianiem. Właściwie nie z samym zasypianiem, a tym co się przy tym dzieje. Zaraz po zaśnięciu zaczynają trzęś mi się wszystkie wnętrzności. Budzę się, muszę chwilę posiedzieć lub poobracać się na łóżku, po czym zasypiam już bez problemu. Czy to może być reakcja na stres i jak z tym walczyć? W zeszłym roku robiłam bardzo szerokie badania i wszystko było ok.
KOBIETA ponad rok temu

Pozdrawiam
Jakub Pyka

Witam
Opisywane przez Panią objawy mogą być związane ze stresem i wówczas kwalifikują się do podjęcia wsparcia psychologicznego/psychoterapeutycznego, które pozwoli Pani poznać psychologiczne mechanizmy odpowiedzialne za Pani obecne samopoczucie, zredukować napięcie i wypracować nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami.
Jednocześnie sugeruję jednak powtórzenie badań w celu wykluczenia somatycznego podłoża dolegliwości.
Pozdrawiam,
Katarzyna Binder

Witam,
Objawy, które Pani opisuje mogą mieć faktycznie związek ze stresem. Korzystne wydaje się tu spotkanie z psychologiem lub psychoterapeutą, by przyjrzeć się Pani sytuacji. Jednocześnie zachęcam do spotkania się z lekarzem psychiatrą lub neurologiem, by wykluczyć podłoże somatyczne. Badania wykonane w zeszłym roku być może nie obrazują aktualnej Pani sytuacji zdrowotnej.
Pozdrawiam
Ewa Czernik