Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z zasypianiem a terapia melatoniną

Od jakiegoś czasu mam trudność z zasypianiem. Kładę się około 22-23, wstaję między 5 a 6. Dzień mam wypełniony pracą, parę razy w tygodniu również biegam przez ok. godzinę. Mimo to po położeniu się wieczorem mija co najmniej godzina, zanim zasnę. Czasami budzę się również ze snu bez powodu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy terapia melatoniną może mi pomóc?
ponad rok temu

Akcje edukacyjne a rzucanie palenia

Wiele kobiet nie rezygnuje z palenia podczas ciąży. Czy można w jakiś sposób zmienić tę sytuację? Czy akcje edukacyjne mogą cokolwiek zmienić? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Trudności w zasypianiu to problem dotykający wielu ludzi bez względu na wiek. Możliwe iż w tym przypadku trudności te związane są z natłokiem zdarzeń i obowiązków w ciągu dnia. Po położeniu się mózg analizuje poszczególne sytuacje i stąd problemy z zaśnięciem. Warto także pamiętać o tzw. higienie snu czyli odpowiednim posłaniu, temperaturze otoczenia, zaciemnienia pokoju itp. Na razie wstrzymałbym się ze stosowaniem leków by poprawić obecny stan. Warto wspomnieć też, że w sytuacji gdy nie możemy usnąć można na chwilę wstać i zająć się czymś innym na chwilę. Takie działanie często pomaga uspokoić nasz organizm.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dzień dobry Pani,

Jak najbardziej polecam naturalną Melatoninę, która nie uzależnia i jest skuteczna, ostatnio mocno rekomendowana i dostępna w aptece.

Życzę Pani regenerującego snu,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy