Problemy z zasypianiem i spaniem w nocy

witam , jak na swój wiek bardzo duzo wszystkim sie przejmuje i o wszystkim myśle co bardzo utrudnia mi zasypianie i spanie w nocy a także koncetracje przez reszte dnia , nie moge sobie sam ze sobą poradzic , nic mnie nie cieszy , jaki specjalista mi pomoże ? i czy w ogóle da rade mi ktoś pomóc

Witam Pana.

Wygląda na to, że natłok myśli może powodować że jest Panu trudno się odnaleźć i z tego powodu Pan cierpi. Może też być Pan przemęczony, skoro pojawiają się trudności ze snem. Rzeczywiście, taki utrzymujący się natłok myśli, często skutkuje brakiem koncentracji i utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Zazwyczaj myśli te nie są przypadkowe – często wywołują je ukryte i niewypowiedziane emocje, uczucia i pragnienia. Zachęcam Pana, aby rozważył Pan konsultację u psychoterapeuty, który pomoże Panu dotrzeć do źródła Pana problemu. Psychoterapia skutecznie leczy natrętne myśli, pomaga też na nowo odnaleźć utraconą radość i mieć lepszy kontakt z samym sobą.

Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry,
Takie objawy zdarzają się w przypadku przedłużającego się stresu, przeciążającej sytuacji życiowej, czy sytuacji kluczowej - momenty wyboru, zmiany życiowe. Opcji jest wiele.
Takimi trudnościami zajmują się psychologowie i psychiatrzy. Z racji Pana młodego wieku i przyzwoitego wglądu, jak wnioskuję, jest bardzo duża szansa na poradzenie sobie z problemami. Proszę się zgłosić do psychologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Dziwota