Problemy z zasypianiem u 26-latka

Witam, jestem 26 letnim mężczyzną. Problem, z którym się borykam to problem z zasypianiem, potrzebuję przynajmniej 2-3 godz abym mógł zasnąć, a i to czasem mało bo potrafię zasnąć czasem dopiero koło 4-5 rano. Nie miałem żadnych urazów, prowadzę zdrowy tryb życia (odżywianie ćwiczenia). Żadnych poważnych chorób, w rodzinie również. Nie biorę żadnych leków, stres też nie występuje u mnie. Są dni, że zasnę normalnie ale zdarzają się sporadycznie. Proszę o jakąś pomoc, pozdrawiam, Mateusz S.

Proponuje w pierwszej kolejności w sposób systematyczny i konsekwentny zastosować się do podstawowych zasad higieny, które bez trudu znajdzie pan na wiarygodnych serwisach internetowych. Brak poprawy po kilku tygodniach takiego postępowania będzie wskazaniem do konsultacji u lekarza mającego doświadczenie w medycynie snu. Alternatywnie może Pan już teraz pomyśleć o takiej konsultacji aby dokładniej sprecyzować Pański problem i zaplanować odpowiednie postępowanie.