Problemy z zasypianiem u 28-latka

Od ponad roku mam problemy z zasypianie. Bardzo duzo czasu mi to zajmuje nawet kilka godzin, strasznie mnie to meczy że nie moge normalnie zasnac tylko trwa to godzinami. Zdarza sie ze zasypiam dopiero nad ranem a potem spie do godziny 13-14 przez co rozregulowywuje to moj dzien. Próbowałem z hydroksyzyna 2 tabl 10mg ale to nic nie dalo. Moze za slaba dawka. Czy sa jakies silniejsze leki zebym mogl szybciej zasnac? Czy melatonina pomoże? Chyba Moj organizm jest dosc oporny na leki.Prosze o rade

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychiatry lub psychoterapeuty, np.: w PZP, prywatnie. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry,

Zaburzenia snu mogą mieć różne przyczyny. Często związane są z problemami jakie osoba doświadcza w życiu, konfliktami wewnętrznymi, niewłaściwą higieną snu.
Mogą towarzyszyć zaburzeniom nastroju i nerwicy.

Zachęcam Pana do konsultacji u psychoterapeuty. Same leki mają jedynie zastosowanie objawowe. Być może warto rozważyć psychoterapię.