Problemy za zajściem w ciążę a zły wynik białka

Witam sedecznie.Wraz z mezem staramy sie o dziecko juz od 9 lat.Przeszlismy 4 podejscia do in vitro i niestety nie powiodlo sie.Dowiedzialam sie ze mam zly wynik bialka s bo jest 47%i spada.Czy to moze byc zwiazane z problemem z zajsciem w ciaze?Dziekuje.pozdrawiam Magdalena
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Niedobór białka S jest jedną z przyczyn wrodzonych trombofilii, czyli stanów związanych z nadkrzepliwością krwi. Występowanie trombofilii wiąże się z rozwojem zakrzepicy żył, a w konsekwencji z możliwością powstawania zatorów oraz powikłań położniczych, w tym takich jak poronienia.