Problemy ze ściągnięciem napletka u 16-latka

Witam od miesiąca mam 16 lat i dalej nie mogę do końca ściągnąć skóry z napletka słyszałem ze od 16 lat powinienem juz móc dlatego moje pytanie brzmi czy to normalne jak nie co mam zrobić.
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Brak możliwości odprowadzenia napletka z żołędzi może być spowodowany stulejką. Nie można wykluczyć innego podłoża problemu. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty urologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam. W normalnych warunkach napletek powinien być całkowicie odprowadzalny. Proszę spróbować starać się stopniowo coraz bardziej go ściągać np. podczas ciepłej kąpieli. Jeśli zabiegi nie przyniosą oczekiwanego rezultatu możliwe że konieczne będzie operacyjne usunięcie stulejki.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
najprawdopodobniej masz stulejkę, zgłoś się do urologa, może będzie potrzebny zabieg
pozdrawiam

0

Trudności ze zsunięciem napletka poza żołądź spowodowane są z reguły zbyt wąskim otworem w napletku. Stan taki nazywa się stulejką. Leczenie polega na obrzezaniu czyli resekcji (wycięciu) napletka, jest to niewielki zabieg chirurgiczny, który przeprowadza specjalista urolog.
Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty