Problemy ze snem 4-miesięcznego dziecka

Witam! Mój syn ma prawie 4 miesiace. Od 2 tygodni ma problemy z zasypianiem. W dzień śpi bardzo mało, budzi się z płaczem, a później znowu nie może zasnąć, choć widzę, że jest bardzo śpiący. Potrafię usypiać go 1.5 godziny bez rezultatu. W nocy dosyć często się budzi i wszystko zaczyna się od nowa. Wieczorem również musimy poświęcić dużo czasu na bujanie go w wózku. Bardzo wtedy płacze, wręcz krzyczy. Co może być tego przyczyną?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Maluszek w tym wieku powinien raczej większość czasu przesypiać i spędzać na jedzeniu. Proponuję skontaktować się z pediatrą:) może warto zmienić dietę malca, uregulować rytm dnia, temperaturę i wilgotność pomieszczenia. Proszę również skontaktować się z neurologiem dziecięcym, być może zachowanie maluszka ma podłoże wynikające z niedojrzałości układu neurologicznego, ciężkiego porodu lub innych okołoporodowych zdarzeń, które mają znaczący wpływ na poźniejsze zachowanie dziecka.

Pozdrawiam