Problemy ze snem i koszmary senne u 26-latka

Witam.Od pewnego czasu mam problemy ze snem.Często budzę się z krzykiem cały spocony i zestresowany nocnymi koszmarami.Stało się to bardzo kłopotliwe dla mnie i dla moich domowników.Co zrobić aby mieć spokojne sny,aby wstać rano wypoczętym i zrelaksowanym???

Dzień dobry!

Konieczna była dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych, aby przede wszystkim zrozumieć przyczyny takiego stanu rzeczy. Wspomina Pan, że problemy ze snem i koszmary senne zdarzają się "od pewnego czasu". To ważne, od jakiego, co je poprzedziło, co istotnego dzieje się obecnie w Pana życiu, a także zarówno w zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym.
Proszę zgłosić się do psychologa np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Pozostaje Panu udać się na konsultacje do psychologa / psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić czy i jakiej formy pomocy Pan potrzebuje. Może się Pan udać np.: do PZP /różnych NZOZ'ów (w ramach NFZ) lub prywatnie.