Problemy ze snem i nerwowość

Mam problemy ze spaniem. Budzę się o 4 rano z myślami o problemach w pracy. Jestem nerwowy, ludzie działają na mnie drażniąco i często staję się agresywny ale w sposób słowny. W domu jestem zamknięty w swoich myślach - zazwyczaj o pracy. Seks przestał mnie interesować. Uciekam w czytanie książek by nie myślec o problemach. Te domowe albo ignoruję albo rozwiązuje w sposób ostentacyjny i nerwowy. Nie chodzę do znajomych, nie chodzę na spacery czy do kina, knajpy. Zwariowałem czy to może depresja?

Dzień dobry,

Pana zachowanie może być przejawem depresji, ale żeby być pewnym tego, co się z Panem dzieje oraz jak można to leczyć - to niezbędny jest osobisty kontakt z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą.

Witam. Przez internet nie da się powiedziec. Myślę, że warto udać się na bezpośrednie spotkanie do specjalisty psychologa bądź psychoterapeuty.