Problemy ze snem i zaburzenia rytmu serca w sytuacjach stresowych

witam stracilam prace, w sytuacjach stresowych zawsze tak mam,ze nie moge spac, serce mi bije, mam tysiac mysli,czuje niepokoj. nie moge dobrze funkcjonowac, bo jeszcze o tym caly czas mysle. czuje sie zle, czuje lęk, strach. Co mam robic. Tabletki ziolowe nie pomagaja. Nigdy nie moge nad tym zapanowac.Dziekuje.

Witam Panią,

utrata pracy jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. To co Pani przeżywa jest naturalne i zrozumiałe. Najlepszą metodą na tego typu stres jest uruchomienie odpowiedniej strategii działania, czyli zastanowienia się jak Pani może wpłynąć na sytuację, co konkretnie zacząć robić, żeby znaleźć nową pracę. Nawet najlepsze leki nie zastąpią naszego działania. Jeżeli mimo to nie potrafi Pani zapanować nad lękiem i zamartwianiem się - warto udać się do psychoterapeuty, gdzie otrzyma Pani profesjonalną pomoc. Najlepiej będzie rozejrzeć się za najbliższą poradnią zdrowia psychicznego. Proszę pamiętać, że gdyby rozważała Pani zażywanie leków, trzeba to robić pod kontrolą lekarza psychiatry, ponieważ leki przeciwlękowe mogą działać bardzo uzależniająco. Życzę powodzenia i powrotu do pełni formy i sił.

Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry, utrata pracy jest bardzo stresującym doświadczeniem i pani reakcja jest do pewnego stopnia zrozumiała. Jeżeli jednak w większości sytuacji reaguje pani tak intensywnie, że dezorganizuje to pani funkcjonowanie warto popracować nad tym problemem podczas terapii. Zachęcam do skorzystania z konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zdiagnozuje problem i zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.