Problemy ze snem i zmęczenie

mam problemy ze spaniem jak mam dużo obowiązków i zmartwień jestem ciągle zmęczona brak mi energi czy to depresja

Dzień dobry,

Nikt bez osobistego badania nie może określić co Pani dolega.
Stąd proszę udać się do np.: Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz PSYCHIATRA zdiagnozuje to co się z Panią obecnie dzieje i zaproponuje odpowiednie - do rozpoznania - postępowanie .

Witam,

Być może mogłaby Pani skonsultować te kwestię w ramach PZP lub gabinetu psychoterapeutycznego/psychiatrycznego? Wtedy będzie mogła Pani porozmawiać o tym co się dzieje i wraz ze specjalistą spróbować odpowiedzieć na pytania o diagnozę i dalsze kroki.

Pozdrawiam,

Witam,

z tego co Pani napisała, możliwe, że jest Pani po prostu zmęczona. Czasami zmęczony organizm jest zmęczony tak bardzo, że nie może zasnąć z tego zmęczenia. Warto spróbować przywrócić regularny sen, z pewnością porządne wysypanie się wpłynie na Pani kondycję nie tylko fizyczną, ale i psychiczną.
Zalecam postarać się kłaść i wstawać codziennie o tej samej porze (bez względna to, jaki to dzień) i po prostu próbować zasnąć, a także wstawać na budzik, nawet gdy zasnęliśmy nad ranem i dobrze nam się śpi. Na początku może być konieczne zaplanowanie także drzemek w ciągu dnia, by spała Pani 7-8h na dobę. Warto wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na sen, unikać zasypiania przy włączonym telewizorze, postaranie się o zrelaksowanie przed snem, np. medytując, robiąc ćwiczenia oddechowe itp. ; Jeśli pomieszczenie w którym Pani śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu.

Przywrócenie właściwego rytmu snu może trwać od 6 do 12 tygodni.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel