Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze snem i zmęczenie

mam problemy ze spaniem jak mam dużo obowiązków i zmartwień jestem ciągle zmęczona brak mi energi czy to depresja
KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Dzień dobry,

Nikt bez osobistego badania nie może określić co Pani dolega.
Stąd proszę udać się do np.: Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz PSYCHIATRA zdiagnozuje to co się z Panią obecnie dzieje i zaproponuje odpowiednie - do rozpoznania - postępowanie .

0

Witam,

Być może mogłaby Pani skonsultować te kwestię w ramach PZP lub gabinetu psychoterapeutycznego/psychiatrycznego? Wtedy będzie mogła Pani porozmawiać o tym co się dzieje i wraz ze specjalistą spróbować odpowiedzieć na pytania o diagnozę i dalsze kroki.

Pozdrawiam,

0

Witam,

z tego co Pani napisała, możliwe, że jest Pani po prostu zmęczona. Czasami zmęczony organizm jest zmęczony tak bardzo, że nie może zasnąć z tego zmęczenia. Warto spróbować przywrócić regularny sen, z pewnością porządne wysypanie się wpłynie na Pani kondycję nie tylko fizyczną, ale i psychiczną.
Zalecam postarać się kłaść i wstawać codziennie o tej samej porze (bez względna to, jaki to dzień) i po prostu próbować zasnąć, a także wstawać na budzik, nawet gdy zasnęliśmy nad ranem i dobrze nam się śpi. Na początku może być konieczne zaplanowanie także drzemek w ciągu dnia, by spała Pani 7-8h na dobę. Warto wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na sen, unikać zasypiania przy włączonym telewizorze, postaranie się o zrelaksowanie przed snem, np. medytując, robiąc ćwiczenia oddechowe itp. ; Jeśli pomieszczenie w którym Pani śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu.

Przywrócenie właściwego rytmu snu może trwać od 6 do 12 tygodni.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy