Problemy ze snem, płaczliwość u 16-miesięcznego dziecka

Witam Mampytanie czy to normalne ze mój 16 miesięczny synek ciągle zasypia z płaczem a w nocy budzi sie praktycznie co 2-3godz Mam wrazenie ze on boi sie zasnąc Jam mozna Mu pomóc?

Milena Lubowicz

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dzieci lubią rytuały, codziennie wieczorem te same czynności pozwolą dziecku nauczyć się, że to już pora spania. Może pomoże ulubiony pluszak albo kocyk? Czytanie bajki albo kołysanka? Pomysłów może być tyle, ile dzieci. Poza tym dużo ruchu i aktywności na świeżym powietrzu, żeby się maluch zdążył zmęczyć w ciągu dnia.
Pozdrawiam