Problemy ze snem po paraliżu sennym

Witam, mam 25 lati kilka dni temu miałem wątpliwą przyjemność doświadczenia paraliżu przysennego zostrymi halucynacjami, wystraszyło mnie to i to bardzo poważnie, w życiu nie doświadczyłem tak silnego strachu i lęku, od tamtej pory mam problemy ze snem. Nie z zasypianiem, zasypiam normalnie, ale budzę się średnio co 2 godziny, rano jestem strasznie nie wyspany, nie mogę normalnie pracować. To samo minie po jakimś czasie czy lepiej udać się do lekarza?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

moim zdaniem warto byłoby wybrać się do lekarza rodzinnego aby na krótki czas zapisał tabletki nasenne. Najprawdopodobniej lęk z czasem przeminie i będzie mógł Pan te tabletki odstawić. ok 30-50 % ludzi raz w życiu doświadczyło porażenia przysennego.

Pozdrawiam.

Opisywane objawy mogą świadczyć o nadmiernym spłyceniu snu. Jeśli nie miną w ciągu kilku, kilkunastu dni to warto będzie pomyśleć o konsultacji psychiatrycznej, tak aby uniknąć utrwalania się lęku z nimi związanego i nadmiernego zaabsorbowania kwestia problemów ze snem. Istnieją skuteczne i bezpieczne metody terapii w takich przypadkach.