Problemy ze snem pomimo stosowania Trittico

Witam...Od ponad roku mam problemy ze snem w marcu wybrałam się do psychiatry i przepisał mi lek trittico 150 początkowo działał brałam 2/3 tabl jednak od około dwóch tygodni znowu nie moge spać i nie wiem już co jest tego przyczyną i dla czego lek przestał na mnie działać..

Witam,

Przyczyn może być wiele, dlatego też potrzebna będzie diagnoza. Proszę zrobić podstawowe badania krwi i udać się do swojego lekarza, a najlepiej równocześnie do terapeuty. Problemy ze snem mogą oznaczać wiele problemów ze zdrowiem (zarówno fizycznym, jak i psychicznym) i nie należy ich lekceważyć.

Pozdrawiam

Bezsenność w około 50% przypadków ma głębsze przyczyny (nadmierny stres, nerwica, depresja i inne). Zatem niepowodzenie prostego leczenia bezsenności jest wskazaniem do bardziej dogłębnego poszukiwania przyczyn i ewentualnej zmiany leczenia. Poza tym, nawet jeśli bezsenność ma charakter pierwotny (tzn. nie ma tych głębszych przyczyn), to stosowanie Trittico ma charakter wspomagający i powinno być elementem szerszego postępowania, obejmującego oprócz farmakoterapii również zindywidualizowane interwencje behawioralne (obejmujące całą dobę a nie tylko wieczór), psychoedukację, naukę relaksacji i ewentualnie terapię poznawczo-bahawioralną. Pozdrawiam.