Problemy ze snem u 10-miesięcznego dziecka

Mam 10 miesiecznego synka i budzi sie w nocy co godzine. Gdy skonczyl 3 miesiace odstawilam go od piersi z powodu braku pokarmu. Dotychczas przesypial cale nocki z jedna przerwa na mleko badz herbatke a od miesiace budzi sie co godzine nie chce mleka ani herbaty i nie umie sam zasnac. W dzien spi raz od 1 godz do 2. Dostaje obiadki, zupki, warzywa, owoce, kaszki. Jest bardzo energiczny i zywy i wogole sie nie meczy. POMOCY!
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dzieci często budzą się w nocy. To normalne, ale niestety dla rodziców bardzo męczące. Powodów, dla których może występować wskazana sytuacja może być wiele. Dość często powtarza się tzw bolesne ząbkowanie. Proces ten powoduje iż dziecko jest nerwowe i drażliwe. Inną kwestią mogącą wpływać na nocne częste pobudki może okazać się nieodpowiednia dieta i wynikające z niej wzdęcia i bóle brzuszka. Warto obserwować swojego malucha i w razie nie ustępowania objawów udać się do pediatry.