Problemy ze snem u 4,5-latki

Witam, Mam pytanie mamy 4,5 miesięczną dziewczynkę. Przez cały czas normalnie spała w nocy budząc się co 3-4 godz na jedzenie. W dzień spała od ok 12-15 na spacerze i 17 do ok 20 do kąpieli. Od kilku dni zasypia tylko trochę na spacerze. Reszta dnia czyli od 14-20 nie spisz widać ze jest strasznie zmęczona trze oczy widać że ledwo patrzy a każda próba aby ją uśpić w łóżeczku/wózku ew. dokarmić kończy się wielkim płaczem. Teraz tak na ok od 7 do 20 przesypia -3 godz. Proszę o jakąś poradę

Milena Lubowicz

Zmiana rytmu spania może być związana z tym, że dziecko rośnie, już nie potrzebuje tyle snu, wszystko dookoła ją ciekawi. Nie widzę potrzeby żeby kłaść jeszcze dziecko tak późnym popołudniem, jeżeli ewidentnie tego nie chce. Proszę się nie niepokoić. Rytm spania na pewno będzie się jeszcze zmieniał kilkukrotnie.
Pozdrawiam