Problemy ze snem u 9-miesięcznego dziecka

Witam mam straszny problem z moją córeczka ma ona 9mies.od urodzenia nie przespała żadnej nocy spokojnie.od miesiąca śpi w swoim łóżeczku i dalej jest nie spokojna ciągle się budzi i płacze karmie ja 2 razy w nocy butelką.Do tego zaczeła miec problem z spaniem w ciągu dnia zdarza się,że śpi tylko godzinę. wieczorami strasznie płacze chce usnąć a nie potrafi.ma stałe pory karmienia schemat kąpania też jest taki sam.jak juz uśnie wieczorem to budzi sie po 20-30min i nie potrafi usnąć przez ok godz
ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Sam fakt budzenia się rocznego dziecka w nocy, nie jest taki niepokojący, jeśli nie towarzyszą mu inne objawy, jak na przykład wyraźna zmiana w zachowaniu dziecka. Zdrowy, roczny maluch również może się budzić w nocy. Przyczyny tego mogą być różne: dziecko może być głodne, mieć mokrą pieluszkę, zatkany nosek (w czasie infekcji) albo po prostu zegar biologiczny dziecka jeszcze się nie przestawił. Warto by było zwiększyć aktywność malucha w ciągu dnia oraz zadbać o aby wprowadzone rytuały wykształciły odpowiedni dobowy rytm sen-czuwanie . W razie gdyby fakt budzenia się dziecka w nocy dalej Panią niepokoił, proszę skonsultować to z prowadzącym dziecko pediatrą, który zbierze dokładny wywiad i zbada malucha.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty