Problemy ze snem u czteromiesięcznego synka

Witam serdecznie,jestem mamą czteromiesięcznego synka i mam wielki problem z jego snem. Zaczne od tego ze synek spi od 3 tyg zycia ze mna gdyz od tego momentu zaczeły sie problemy ze snem.Igor strasznie sie rzuca przez sen macha główka na boki i raczkami i nóżkami teraz zaczał jeszcze popłakiwac. cała noc,, je,, cyca trzyma go w ustach,nie przesypia nawet godziny zeby tak sie nie machac jestem juz wykonczona co mam robic prosze o pomoc bo meczy sie i on i ja....

Dzień dobry,

proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą prowadzącym pani synka, spokojnie opowiedzieć o wszystkich Pani obserwacjach, obawach-proszę pytać o wszystko - lekarz ma obowiązek zainteresować się i odpowiedzieć Pani na pytania. Pediatra "spotkał" na swojej drodze mnóstwo Maluszków i będzie w stanie porozmawiać z Panią z szerszej perspektywy. Przyczyn takich zachowań Pani synka może być wiele np. temperatura w pomieszczeniu, intensywne przeżywanie tego co dzieje się w ciągu dnia, potrzeba bliskości - przy mamie przecież najbezpieczniej.Synek jest jeszcze bardzo mały, przebywa na świecie dopiero od 4 miesięcy i potrzebuje czasu na aklimatyzację, potrzebujecie czasu na dostrojenie się. Jeżeli lekarz wykluczy przyczyny medyczne a zachowanie synka nie ulegnie zmianie, natomiast Pani nadal będzie czuła się wykończona i sfrustrowana, może Pani także skorzystać ze wsparcia psychologicznego/psychoterapeutycznego.

Pozdrawiam,
Kamila Stasik

Szanowna Pani, proszę sprawdzić czy syn nie jest głody, jego machanie rączkami i nóżkami oraz główką może być objawem głodu niemowlaka. Wspominała Pani o zmęczeniu, być może Pani śpiąc pochrapuje i tym budzi dziecko. Warto wyeliminować najprostsze przyczyny takiego zachowania równolegle udając się do pediatry albo poradni neonatologicznej.