Problemy ze snem u niemowlaka a prawdopodobieństwo owsików

Mój synek ma rok i 4 miesiące, śpi w osobnym pokoju.Dziecko ma stałe pory karmienia, spania. Aktualnie w dzień ma jedną drzemkę o 12 i śpi około 2h.Na wieczór wypija 250 ml mleka i zasypia między 19,30 a 20. Do tej pory w nocy spał w miarę ładnie budził się raz około 24 wypijał mleko i szedł dalej spać, od jakiegoś czasu budzi się w nocy z płaczem i przez około 2h nie może zasnąć co może być tego przyczyną? Teściowa stwierdziła że dziecko może mieć owsiki czy może być to prawdopodobne? POMOCY
ponad rok temu

Witam serdecznie. Owisiki są bardzo częstą przyczyną rozdrażnienia i zaburzeń snu u dzieci. Jeśli nie zaobserwowała Pani innych nieprawidłowości, takie rozpoznanie jest jak najbardziej prawdopodobne. Poza tym tego typu dolegliwości mogą wynikać z alergii, wzdęć, kolek czy ząbkowania. Myślę że warto skonsultować się z pediatrą.

owsica w tym wieku mało prowdopodobna , budzenie nocne może być spowodowane przestraszeniem dziecka czynnikami zew . proponuje lekko oświetloną sypialnie

LEKARZ PEDIATRA POWINIEN ZBADAĆ DZIECKO I ZALECIĆ NP. BADANIE KAŁU NA PASOŻYTY, ALE SĄDZĘ ŻE TO MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ PRZEJŚCIOWE, PRAWIDŁOWE ZACHOWANIE LĘKOWE NP. Z POWODU CIEMNOŚCI