Problemy ze snem w 8. tygodniu ciąży

Witam ponownie.... jestem w 8 tygodniu ciąży na początku bardzo dużo spalam potzrebowalam snu a od 2 tygodni mam problem ze snem nie spie już w dzień a w nocy mam problem z zasnieciem i także często się budze już wczesnym ranem...co się dzieje? czy coś jest nie tak? proszę o poradę.

Witam,
być może jest to sytuacja przejściowa. Ciąża to stan, w którym szaleją hormony oraz emocje. Przyszłe mamy zadają sobie mnóstwo pytań o przyszłość, martwią się o ciążę, myślą o tym, czy sobie poradzą, a to generuje niepokój.
Nie wiem jak to jest u Pani, jak znosi Pani ciążę, jaka jest Pani sytuacja, czy miała Pani w swoim życiu podobny kłopot? Proszę się zastanowić wokół czego teraz krążą Pani myśli, co zaprząta Pani głowę i spróbować porozmawiać o tym z mężem czy z przyjaciółką. To powinno zapewnić spokojny sen.
Gdyby jednak zaistnaiłe trudności się przedłużały, polecam konsultację u psychologa, który pomoże znaleźć ich powód.

Pozdrawiam i życze dużo zdrowia Pani i małemu człowieczkowi.