Problemy ze snem w nocy u 13-miesięcznego dziecka

Mój synek ma 13 msc. Od ok miesiaca mamy straszny problem ze spaniem w nocy. Syn od 3 msc spał w lóżeczku zasypia albo w nim przy moim udziale tzn spiewaniu, głaskaniu po pleckach, lub na rękach zanim zdaze dojsc do lózeczka. Zasypia bardzo szybko. Po wieczornym rytuale idzie spac ok 20.30 ...problem wystepuje od ok 24 do 4 w nocy...niby spi...nie wybudza sie do zabawy..ale siada płacze, chce smoka, wypluwa go... głodny nie jest-odmawia.zeby wykulczam.Probowalismy chyba wszystkiego z poradników.

Milena Lubowicz

Trudno powiedzieć co może być przyczyną opisanych zachowań dziecka. Być może to złe sny? Lub dziecko odreagowuje w nocy, to co działa się w dzień? Na przykład zbyt dużo telewizji? Zwykle takie zmian w zachowaniu dziecka są przejściowe i po jakimś czasie dziecko samo się uczy ładnie spać. Można spróbować podać dziecku w nocy coś p/bólowego i obserwować czy przyniesie to efekt. Jeśli zaśnie spokojnie, to znaczy, że jednak jakieś dolegliwości bólowe były, może np. brzuszek?
Pozdrawiam