Problemy ze spaniem 11-miesięcznej córki

Witam, jestem mamą 11-miesięcznej dziewczynki. Mam wielki problem, jeżeli chodzi o usypianie dziecka. Przez moje poważne problemy z kregosłupem od zawsze córka śpi ze mną w łóżku, w nocy karmię ją tylko piersią. Kiedy tylko uśnie delikatnie kładę ją obok siebie na łóżku i ona w tym momencie się budzi. Wystarczy tylko, że wezmę ją na ręce, dam pierś i już jest ok. Ona zaczęła traktować mnie jak smoczek. Kilka razy possie pierś i zasypia, ja ją odkładam, a ona się budzi. I tak jest całą noc. Koniecznie chcę ją nauczyć spania w łóżeczku, ale bardzo boję się, jak ona to zniesie. Do tego wszystkiego czesto przy płaczu mała się zachodzi, dlatego boję się podwójnie. Błagam, proszę o pomoc, jak ją nauczyć, żeby spała sama.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Domyślam się, że może być Pani zmęczona i czuć się bezradna wobec zaistniałej sytuacji. Proponuję udać się na spotkanie z psychologiem lub terapeutą behawioralnym i poprosić o pomoc w uregulowaniu zasypiania dziecka. Ważne jest to, ponieważ zasady kontrolowania zasypaiania koniecznie należy dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka. Działania wymagają również pewnej konsekwencji i gotowości od Pani, ponieważ może zdarzyć się tak, że maluszek będzie źle znosił zmianę i będzie to widocznie okazywał.

Pozdrawiam