Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze wzdeciami i kupką z powodu nietolerancji laktozy

Witam, jestem ojcem 13-miesięcznej córki od samego poczatku mała miała problemy ze wzdęciami i kupką. Zaczęliśmy podawać jej nutramigen i jak ręką odjął. Teraz podajemy jej nutramigen 2 i mała pije bez problemu. Przed każdym spaniem od miesiąca dostaje przetwory nabiałowe typu serki, mleko krowie z kaszką itd. Wygląda na to, że nietolerancja zginęła czy zmienić jej mleko czy pozostać przy nim. Dodam, że mieszkam w Anglii, gdzie mleko takie mam za darmo. Proszę o poradę, czy inne mleko byłoby lepsze od nutramigenu? Dziękuję.

KOBIETA, 1 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam! Nietolerancja laktozy to zaburzenie wynikające z braku enzymu laktazy, którego zadaniem jest rozkładanie laktozy. Niestrawiony cukier chłonie wodę i zalegając w jelicie ulega fermentacji, powodując powstawanie biegunek i wytwarzanie dużej ilości gazów. Niektóre niemowlaki, u których stwierdzono nietolerancję laktozy mogą z niej wyrastać. Zazwyczaj zajmuje to kilka miesięcy. U innych może przetrwać nietolerancja na samo mleko, ale przetwory mleczne jak sery, twarogi i jogurty, dziecko może swobodnie spożywać. W końcu u większości dzieci nietolerancja laktozy nie jest przejściowa i może trwać przez całe życie. Zachęcam aby udał się Pan z córką do pediatry aby ustalić czy nie będzie problemów po wprowadzeniu innych pokarmów. Ale jeśli już od pewnego czasu podają Państwo przetwory mleczne i nie ma problemów to myślę, że można odstawić Nutramigen. Gdyby jednak pojawiły się objawy nietolerancji takie jak bóle brzucha, biegunka i wzdęcia polecam udać się do lekarza. Po wykonaniu odpowiednich testów będzie można określić, które produkty należy wyeliminować z diety dziecka. Pozdrawiam

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy